Kategoria

    Opera

  • All
  • Don Juan – Teatr Wielki w Poznaniu

    Don Juan – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki
    reżyseria: Robert Bondara
    scenografia: Julia Skrzynecka
    choreografia: Robert Bondara
    kierownik muzyczny: Katarzyna Tomala-Jedynak
    kostiumy: Julia Skrzynecka
    reżyseria świateł: Maciej Igielski
    projekcje video: Karolina fender Noińska
    asystenci choreografa: Evgeniia Meissner, Viktor Davydiuk

    Obsada:
    Don Juan – Angelos Antoniou / Mateusz Sierant / Miguel Eugenio de Sousa Júnior / Gal Trobentar Žagar
    Sganarel – Viktor Davydiuk / Jakub Starzycki / Sergio Chinnici / Arkadiusz Gumny
    Elwira – Karolina Sierant / Marika Kucza / Saeka Shirai / Asuka Horiuchi
    Karolka – Diana Cristescu / Anita Crema / Silvia Simeone / Bianca Gradassi
    Małgośka – Marika Kucza / Katarzyna Augustyn / Beatrice Rancani / Carla Farina
    Anna – Saeka Shirai / Asuka Horiuchi / Silvia Simeone / Bianca Gradassi / Risako Seki
    Pietrek – Olaf Przybytniak / Angelos Antoniou / Sergio Chinnici / Hayato Nishijima / Salvador Martínez Masat
    Alonso – Gal Trobentar Zagar / Miguel Eugenio de Sousa Júnior / Angelos Antoniou / Arkadiusz Gumny
    Carlos – Sergio Chinnici / Hayato Nishijima / Salvador Martínez Masat / Giorgio Tinari
    Ludwik – Andrzej Płatek
    premiera – 21.02.2020
  • Gwiezdnik – Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

    Gwiezdnik – Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

    muzyka: Jarosław Kordaczuk
    libretto: Katarzyna Mazur-Lejman
    reżyseria: Krzysztof Cicheński
    scenografia i kostiumy: Julia Kosekobsada: Anna Langner – Kira
    Jerzy Mechliński – Gwiezdnik, bas
    Aleksandra Klimczak – Aldura, sopran
    Sylwia Złotkowska – Adara, alt
    Tomasz Raczkiewicz – Furud, tenor
    muzycy: Anna Zielińska – skrzypce
    Tomasz Goliński – klarnet / klarnet basowy
    Krzysztof Stencel – waltornia
    Maciej Łakomy – puzon
    Szymon Guzowski – kontrabas
    Jarosław Kordaczuk – monoctone
    premiera: 26 maja 2019, Scena Wspólna, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, w ramach 22. Biennale Sztuki dla Dziecka
  • Ofelia – Teatr Wielki w Poznaniu

    Ofelia – Teatr Wielki w Poznaniu

    kierownictwo muzyczne: Grzegorz Wierus
    reżyseria, dramaturgia: Krzysztof Cicheński
    scenografia, kostiumy: Julia Kosek
    asystent reżysera: Andrzej Ogórkiewicz

    Ofelia I: Maria Domżał
    Ofelia II: Maria Antkowiak
    Ofelia III – Britney Spears (choreografia): Diana Cristescu

    Poznań, kwiecień 2019

  • Teatr Aleksandryjski – Maskarada

    Teatr Aleksandryjski – Maskarada

    Reżyseria: Walerij Fokin

    Występują: Wasilisa Alieksiejewa, Siergiej Elikow, Olga Gilwanowa, Iwan Jefremow, Galina Karelina, Josif Koszelewicz, Irina Lepeszenkowa, Dmitrij Łysenkow, Nikołaj Marton, Wadim Nikitin, Petr Semak, Siergiej Sidorenko, Wiktor Szuralew, Polina Tepljakowa, Jelena Wożakina.
    Maski: Margarita Abroskina, Filipp Bajandin, Nikita Barsukow, Nikołaj Belin, Dmitrij Bielow, Aleksiej Frolow, Andriei Marusin, Andriei Matiukow, Aleksandr Mickiewicz, Oksana Obuchowicz, Siergiej Sidorenko, Olesia Sokołowa, Walerij Stiepanow, Sofia Szustrowa, Jelena Zimina.
    Chór: Gulnara Gilazowa, Maksim Jakowlew, Ilija Malafej, Władimir Malikow, Anton Moskalew, Warwara Nikitina, Olga Nikolajewa, Marianna Owczincewa, Andriej Timoszewski, Oksana Unieżska
    Pieśń liryczna w wykonaniu Julii Korpaczewej.

    Asystent reżysera, kierownik muzyczny: Iwan Blagoder
    Współpraca artystyczna: Gieorgij Paszyn
    Asystent reżysera: Jelena Borunowa
    Scenografia: Siemion Pastuch
    Muzyka: Aleksandr Bakszi;
    Kostiumy: Nika Wielegżaninowa
    Światło: Damir Ismagilow
    Choreografia: Igor Kaczajew
    Premiera 19 września 2014

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Czarodziejska Góra – Mykietyn, Sikorska-Miszczuk, Chyra, Bałka

    Czarodziejska góra

    reżyseria: Andrzej Chyra
    scenografia: Mirosław Bałka
    muzyka: Paweł Mykietyn
    libretto: Małgorzata Sikorska-Miszczuk
    kostiumy: Magdalena Maciejewska

    Obsada:

    Naphta – Urszula Kryger
    Kławdia – Barbara Kinga Majewska
    Pani Stöhr – Jadwiga Rappe
    Amerykanka – Agata Zubel
    Peeperkorn – Marcin Habela
    Hans – Szymon Komasa
    Bahrens – Łukasz Konieczny
    Settembrini – Karol Kozłowski
    Joachim – Szymon Maliszewski
    Krokowski – Juan Noval Moro
    chór/Elly Brand – Anna Gadt
    chór/Marusia – Agnieszka Kiepuszewska
    chór/Wehsal – Michał Dembiński
    chór – Iwona Kmiecik
    chór – Jacek Kotlarski