Kategoria

    TEATR

  • All
  • Mistrz Manole – Błaszczyk, Olkiewicz, Hałas

    Mistrz Manole

    Reżyseria: Darek Błaszczyk, Zbyszek Olkiewicz
    Muzyka: Jacek Hałas

    Obsada: Zbyszek Olkiewicz Marta Kotwica Anna Broda (śpiew) Agata Harz (śpiew) Barbara Wilińska (śpiew) Mieczysław Litwiński (śpiew) Wolf Niklaus (śpiew) Bart Pałyga (gadułka, wiolonczela, śpiew) Robert Wasilewski (cymbały, kaval, śpiew) Maciej Filipczuk (skrzypce, gusle, śpiew) Jacek Hałas (lira korbowa, akordeon, śpiew)

    Premiera: 4.10.2014 r.

    Scena Robocza, Poznań 2016

  • Rozbark – Zagubieni w skórze

    Rozbark – Zagubieni w skórze

    Koncepcja, reżyseria, choreografia:
    Anna Piotrowska,

    Kreacja i wykonanie:
    Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Jacek Niepsujewicz, Alexey Torgunakov, Piotr Mateusz Wach,

    Muzyka:
    Michał Mackiewicz,

    Kostiumy:
    Adam Królikowski,

    Scenografia:
    Anna Piotrowska,

    Światła:
    Anna Piotrowska & Paweł Murlik,

    Asystent reżysera:
    Adrian Koszewski,

    Realizacja:
    Michał Wawrzyniak, Dastin Greczyło,

    Obserwatorium krytyczne:
    Anna Duda, Aleksandra Kranz,

    Premiera: 7 listopada 2015 r.
    Produkcja: Teatr ROZBARK.

  • UNISOno

    UNISOno
    Polski Teatr Tańca

    Choreografia:
    Adrian Radwański

    Obsada:
    Adrian Radwański, Kasia Rzetelska, Kasia Kulmińska, Marcin Motyl, Sandra Szatan

    Festiwal Atelier 2016

  • Polski Teatr Tańca – Touch Me

    Polski Teatr Tańca – Touch me

    Choreografia: Andrzej Adamczak
    Kostiumy: Mariusz Szmytkowski
    Reżyseria światła: Andrzej Adamczak
    Realizacja światła: Przemysław Gapczyński
    Muzyka: Claudio Monteverdi, Modeselektor, Pleq, Ellen Allien, Los Cojolites
    Obsada: Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Andrzej Adamczak

  • Teatr Polski w Poznaniu – Trojanki

    Teatr Polski w Poznaniu – Trojanki

    Reżyseria
    Kamila Michalak
    Przekład
    Zygmunt Węclewski
    Scenografia
    Karolina Fandrejewska
    Kierownictwo muzyczne
    Lilianna Krych
    Muzyka
    Marta Śniady
    Dramaturgia
    Barbara Klicka
    Ruch sceniczny
    Aurora Lubos
    Reżyseria świateł
    Paulina Góral
    Asystent reżysera
    Marcela Stańko
    Inspicjent
    Magdalena Matusewicz

    Obsada
    Teresa Kwiatkowska – Hekabe
    Elwira Janasik – Kasandra
    Olga Rusin – Kasandra
    Monika Roszko – Andromacha
    Michał Kaleta – Taltybios
    Barbara Prokopowicz – Helena
    Andrzej Szubski – Menelaos
    Wojciech Kalwat – Posejdon
    Małgorzata Peczyńska – Atena

    Premiera
    04-03-2016

  • Teatr Biuro Podróży – Wot takaja żizń

    Teatr Biuro Podróży – Wot takaja żizń

    Reżyseria: Paweł Szkotak
    Scenariusz: Paweł Szkotak, Marta Strzałko
    Aktorzy: Marta Strzałko, Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski, Tomasz Wrzalik
    Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
    Premiera: 11.12.2015

  • Jubilo – Czarna Noc Biały Dzień

    Jubilo – Czarna Noc Biały Dzień

    Aktorzy: Agnieszka Bresler, Joshua Doerksen, Aleksandra Gronowska, Aleksandra Kugacz, Diego Pileggi, Mariae Śmiarowska
    Reżyseria: Diego Pileggi
    Scenografia: Aleksandra Gronowska
    Światła: Paweł Nowak
    Współpraca artystyczna: Samuel Alty, Katarzyna Kapela, Jacek Timingeriu
    Koordynator projektu: Agnieszka Krzaczkowska

    premiera: 12 grudnia 2015
    MiserArt – Strefa Kultury w Labiryncie Wykluczenia

  • Laura Leish – Wera V.

    Laura Leish – Wera V.

    Scenariusz: Ewa Kaczmarek
    Reżyseria: Wojciech Wiński
    Występują: Laura Leish (Wera), Piotr Zawadzki (Alter ego)
    Tłumaczenie i współpraca dramaturgiczna: Iwona Nowacka
    Muzyka: Adam Brzozowski
    Wizualizacje: Maciej Domagalski
    Scenografia: Anna Olszewska
    Kostiumy: Idalia Mantas
    Współpraca choreograficzna: Katarzyna i Adrian Rzetelscy

  • Teatr Zar – Armine Sister

    Teatr Zar – Armine Sister

    aktorzy/muzycy:
    DAVIT BAROYAN, DITTE BERKELEY, PRZEMYSŁAW BŁASZCZAK, ALESSANDRO CURTI, JAROSŁAW FRET, MURAT İÇLINALÇA, DENGBESZ KAZO, ARAM KEROVPYAN, VAHAN KEROVPYAN, KAMILA KLAMUT, ALEKSANDRA KOTECKA, SIMONA SALA, OREST SHARAK, MAHSA VAHDAT, MARJAN VAHDAT, TOMASZ WIERZBOWSKI

    prowadzenie studia śpiewu modalnego: ARAM KEROVPYAN

    współpraca wokalna: Virginia Pattie Kerovpyan

    scenografię wykonał zespół kierowany przez Piotra Jacyka:
    Maciej Mądry, Krzysztof Nawój, Paweł Nowak, Bartosz Radziszewski, Andrzej Walada

    realizacja świateł: MACIEJ MĄDRY

    koordynacja projektu: MAGDALENA MĄDRA

    dramaturgia muzyczna, architektura spektaklu, reżyseria: JAROSŁAW FRET

    premiera: 28 listopada 2013, Studio Na Grobli Instytutu im. Jerzego Grotowskiego

     

  • Laura Leish – Antywestern

    Laura Leish – Antywestern

    Scenariusz i reżyseria: Ewa Kaczmarek
    Występują: Laura Leish, Wojciech Wiński, Piotr Zawadzki
    Kostiumy: Idalia Mantas
    Muzyka: Adam Brzozowski
    Video: Maciej Domagalski
    Motyw graficzny: Anna Olszewska
    Premiera: 25.06.2013
    Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza