Kategoria

    Taniec

  • All
  • Święta Geometria – Iwona Olszowska

    Święta Geometria – Iwona Olszowska

    choreografia, koncept: Iwona Olszowska
    kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus
    światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela
    reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska
    grafika: Zofia Bermejo-Darska
    wykonanie: Iwona Olszowska (taniec), Marcin Janus (muzyka)

    premiera: 26.09.2014, Teatr Barakah, Kraków

    zdjęcia: Festiwal Cyrkulacje, Wrocław, Kwiecień 2019

  • URAN URAN Hashimotowiksa

    Uran Uran – Hashimotowiksa

    Koncept, muzyka, video, ruch: Wojciech Kucharczyk

    Choreografia i taniec: Paulina Jaksim i Kasia Kulmińska (Hashimotowiksa)

    Kierownictwo kwartetu smyczkowego i aranżacje: Piotr Steczek

    Kwartet smyczkowy: Zuzanna Makles – vln, Malwina Tkaczyk – vla, Zuzanna Janczak – vln, Piotr Steczek – vln

    Kostiumy: Krystian Szymczak

    Światło: Jan Dybała

    Mastering reżyserski: Marcin Liber

    Prapremiera 30.06.2018 @ Tauron Nowa Muzyka Katowice
    Executive producers: More Music Agency

    zdjęcia:
    03 2019, Poznań, Tama

  • Solidaritot | Solidar-Noc – Bodytalk / Polski Teatr Tańca

    Solidaritot | Solidar-Noc – Bodytalk / Polski Teatr Tańca

    Reżyseria, choreografia i dramaturgia: Yoshiko Waki i Rolf Baumgart

    Muzyka na żywo: Damian Pielka

    Scenografia: Mirosław Kaczmarek

    Światło: Klaus Dilger

    Koordynatorzy ds.produkcji: Maximilian Körner i Robert Chodyła

    Koprodukcja: Theater im Pumpenhaus Münster

    Występują i współtworzą: Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Volodymyr Makovskyi, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong

    Światła: Przemysław Gapczyński
    Obsługa dźwięku: Zuzanna Majewska
    Obsługa spektaklu: Daniel Wiśniewski
    Obsługa sceny: Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski

  • Bromance / Przybyła, Więcek

    BROMANCE
    Michał Przybyła, Dominik Więcek

    Koncepcja, reżyseria, choreografia i wykonanie: Michał Przybyła, Dominik Więcek
    Muzyka: Przemek Degórski
    Opieka dramaturgiczna: Anna Królica
    Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
    Premiera: 5 X 2018

  • Projekt Yanka Rudzka: Wielogłos

    Projekt Yanka Rudzka: Wielogłos

    pomysł: Joanna Leśnierowska

    kompozycja: Joanna Leśnierowska & Janusz Orlik we współpracy z tancerzami

    taniec: Anderson Danttas, Helena Ganjalyan, Karen Khachatryan, Agnieszka Kryst, Kote Liparteliani, Janusz Orlik, Neemias Santana, Katarzyna Sitarz, Hasmik Tangyan, Megi Zarkua

    wsparcie merytoryczne i trening: Piotr Zgorzelski (polskie tańce tradycyjne), Artavazd Ayvazyan (tańce ormiańskie),Soso Kopaleishvili (tańce gruzińskie)oraz Katarzyna Sitarz (praca z głosem)

    dramaturgia i światło: Joanna Leśnierowska

    pejzaż dźwiękowy: Janusz Orlik

    oprawa wizualna: Michał Łuczak

    realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

    koordynacja: Harutyun Alpetyan (Armenia) i Salome Sordia (Gruzja)

    produkcja: Marta Harasimowicz i Mikołaj Maciejewski/ Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk/ we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie oraz East European Performing Arts Platform.

    08.09.2018

  • Pompa Funebris – Pol / Żakowski

     Pompa Funebris – Pol / Żakowski

    reżyseria, dramaturgia: Kasia Pol, Dawid Żakowski
    scenografia, kostiumy: Kasia Pol

    występują: Magdalena Dębicka, Vera Popova, Borys Jaźnicki, Dawid Żakowski

    muzyka: Zoi Michailova
    projekt reżyserii świateł: Katarzyna Łuszczyk
    reżyseria świateł: Jędrzej Jęcikowski
    asystent reżysera: Maks Markariants
    współpraca: Piotr Szczygielski, Maciej Tomaszewski, Łukasz Zwoliński
    produkcja i koordynacja: Karolina Dziełak-Żakowska, Sztuka Nowa

    miejsce: Komuna/Warszawa, Lubelska 30/32, Warszawa

    1.09.2018

  • Needcompany – THE MOON / MaisonDahlBonnema

    Needcompany – THE MOON MaisonDahlBonnema

     

    Per/platformerzy: Anna Sophia Bonnema, Hans Petter Melø Dahl, Davis Freeman, Joana Preiss
    Idea: Anna Sophia Bonnema, Hans Petter Melø Dahl
    Tekst: Anna Sophia Bonnema
    Muzyka: Hans Petter Melø Dahl
    Światło księżyca: Minna Tiikkainen
    Dramaturgia: Robert Steijn
    Produkcja: Gulli Sekse, MaisonDahlBonnema
    Asystentka produkcji: Eva Blaute

    Poznań, MaltaFestival 2018

  • Krakowski Teatr Tańca – Singulare Tantum

    Krakowski Teatr Tańca – Singulare Tantum

    Wykonanie:

    Eryk Makohon, Paweł Łyskawa, Katarzyna Pawłowska

    Festiwal Kalejdoskop, Białystok 2018

  • MORE – Ramona Nagabczyńska

    MORE – Ramona Nagabczyńska

    Choreografia: Ramona Nagabczyńska

    Wykonanie: Anna Steller, Magda Jędra

  • Pracowania Tańca Pryzmat – zeSTROjeNIE

    Pracowania Tańca Pryzmat – zeSTROjeNIE

    Choreografia oraz wykonanie:

    Paulina Spiel, Marta Jakimacha

    Festiwal Kalejdoskop, Białystok 2018