Kategoria

    Taniec

  • All
  • Dada von Bzdülöw – Transmigrazione di fermenti d’amore

    Dada von Bzdülöw – Transmigrazione di fermenti d’amore

     

    Reżyser, choreograf, tancerz: Leszek Bzdyl

     

    Choreografka, tancerka: Katarzyna Chmielewska

     

    Choreografka, tancerka: Daniela Komędera

     

    Choreograf, tancerz: Paweł Grala

     

    Festiwal Kalejdoskop, Białystoko 2018

  • Kompozycja trzecia rzeczywistość – Piotrowska, Chitruszko, Piotrowska

    Kompozycja trzecia rzeczywistość – Piotrowska, Chitruszko, Piotrowska

    koncepcja, reżyseria, choreografia: Anna Piotrowska

    kreacja i wykonanie: Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska

    muzyka: Aleksandra Piotrowska

    prapremiera: Festiwal Kalejdoskop, Białystok, 27 04 2018

  • Guilherme Botelho – Sideways Rain

    Guilherme Botelho – Sideways Rain

    Choreografia: Guilherme Botelho

    Asystent choreografa: Amaury Réot

    Muzyka: Murcof

    Światło: Jean-Philippe Roy

    Kierownictwo techniczne: Alexandre Kurth

    Scenografia: Guilherme Botelho, Stefanie Liniger, Gilles Lambert

    Kostiumy: Marion Schmid według projektu Julii Hansen

     

    OBSADA PREMIEROWA

    Tancerze/performerzy zespołu Alias: Arnaud Bacharach, Angela Rabaglio, Amaury Réot, Claire-Marie Ricarte

    Tancerze/performerzy Kieleckiego Teatru Tańca: Marta Starostecka, Arkadia Ślósarska, Joanna Wachnienko, Izabela Zawadzka, Krzysztof Dziarmaga, Tomasz Słomka, Aleksander Staniszewski, Kamil Zdańkowski

    Polscy tancerze/performerzy niezależni: Liwia Bargiel, Natalia Dinges, Helena Ganjalyan, Jasiek Grządziela, Kamil Wawrzuta

     

    zdjęcia: Festiwal Kalejdoskop kwiecień 2018

  • Nowy Teatr w Warszawie – So Emotional

    Nowy Teatr w Warszawie – So Emotional

    koncepcja: Przemek Kamiński, Mateusz Szymanówka, Marta Ziółek

    choreografia i performans: Przemek Kamiński, Marta Ziółek

    dramaturgia: Mateusz Szymanówka

    muzyka: Lubomir Grzelak

    reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński

    wideo: Katarzyna Borelowska

    produkcja: Nowy Teatr

  • STW – un-becoming

    STW – un-becoming

    choreografia, reżyseria, dźwięk Maciej Kuźmiński
    kreacja i wykonanie Natalia Draganik, Anna Szklarek, Anna Jurek, Jola Kazimierowicz, Dominika Lewandowska oraz Patryk Jarczok
    oświetlenie Maciej Kuźmiński / Maciej Fincel (Scena Wspólna)

    producent wykonawczy Natalia Draganik Franke
    produkcja Szkoła Tańca Współczesnego Natalii Draganik -Franke

  • Polski Teatr Tańca – Niech Żywi Grzebią Umarłych

    Polski Teatr Tańca

    Wieczory dziadowskie: Niech żywi grzebią umarłych

    Koncepcja, dramaturgia i reżyseria:
    Aleksandra Dziurosz, Tomasz Szczepanek

    Choreografia:
    Aleksandra Dziurosz z zespołem PTT

    Muzyka:
    Aldona Nawrocka

    Kostiumy i scenografia:
    Iga Kowalczuk

    Reżyseria świateł:
    Karolina Gębska

    Asystentka choreografa:
    Paulina Jaksim

    Asystentka kostiumografa:
    Natalia Rejszel

    Producentka:
    Natalia Gorzelańczyk

    Wykonanie:
    Urszula Bernat-Jałocha , Fabian Fejdasz, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyłą, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong

    Premiera:
    26 maja 2017 r., Aula Artis w Poznaniu

  • Polski Teatr Tańca – Dziady_kopia.doc

    Polski Teatr Tańca
    Wieczory dziadowskie: Dziady_kopia.doc

    Spektakl Tomasza Bazana inspirowanym “Dziadami” Mickiewicza oraz “Trylogią Ciągu” Wiliama Gibsona

    reżyseria:
    TOMASZ BAZAN

    Choreografia:
    TOMASZ BAZAN oraz KORNELIA LECH, MICHAŁ PRZYBYŁA, PAWEŁ MALICKI, DOMINIK WIĘCEK

    Muzyka:
    MARCIN JANUS

    Multimedia, technologie:
    GRZEGORZ KALISZUK

    Współpraca dramaturgiczna:
    ANNA KRÓLICA

    Charakteryzacja, współpraca projektowa kostiumów:
    ADRIANNA CYGANKIEWICZ

    Asystent choreografa:
    PAWEŁ MALICKI

    Obsada:
    KORNELIA LECH, MICHAŁ PRZYBYŁA, PAWEŁ MALICKI, DOMINIK WIĘCEK

    Producentka:
    NATALIA GORZELAŃCZYK

    Premiera:
    25 maja 2017 r., Aula Artis w Poznaniu

  • Polski Teatr Tańca – Percepcja

    Polski Teatr Tańca – Percepcja

    Choreografia: Urszula Bernat-Jałocha
    Muzyka: Paul Tinsley
    Video: Jagoda Chalcińska
    Reżyseria świateł: Ewa Garniec
    Kostiumy i scenografia: Adriana Cygankiewicz

    Obsada:
    Urszula Bernat-Jałocha, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek

    Premiera:
    25 września 2015
    MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich

  • Polski Teatr Tańca – Nondescript

    Polski Teatr Tańca – Nondescript

    choreografia:Urszula Bernat-Jałocha
    kostiumy: Adriana Cygankiewicz; współpraca: Ewa Bernat
    muzyka: Michel Legrand, Ben Frost, Andy Stott, Alva Noto & Ryuichi Sakamoto, Biosphere
    aranżacja muzyczna: Zuzanna Majewska
    światła: Przemysław Gapczyński, Mariusz Porada
    premiera: 26 kwietnia 2014

  • JIENKY – Kuuki / Powietrze

    Kuuki / Powietrze
    JIENKYO (Japońska Unia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży)

    reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
    scenografia: Barbara Małecka
    muzyka: Kanako Kato
    obsada: Maho Harada i Noriko Matshuda
    producent: Akira Ota / JIENKYO
    tłumacz: Ryo Harada

    data premiery:
    2017-07-04