Kategoria

    Teatr Dramatyczny

  • All
  • Socìetas Raffaello Sanzio – Zstąp, Mojżeszu

    Socìetas Raffaello Sanzio – Zstąp, Mojżeszu

    Reżyseria, scenografia, kostiumy i światła: Romeo Castellucci
    Tekst: Claudia i Romeo Castellucci
    Występują: Rascia Darwish, Gloria Dorliguzzo, Luca Nava, Stefano Questorio, Sergio Scarlatella i trzech statystów
    Muzyka: Scott Gibbons
    Współpraca scenograficzna: Massimiliano Scuto
    Rzeźby na scenie, protezy i maszyny: Giovanna Amoroso, Istvan Zimmermann
    Wykonanie kostiumów: Laura Dondoli
    Producent: Benedetta Briglia, Cosetta Nicolini
    Premiera 4 listopada 2014

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Heiner Goebbels – Max Black, czyli 62 sposoby wsparcia głowy ręką

    Heiner Goebbels
    Max Black, czyli 62 sposoby wsparcia głowy ręką 

    Elektroteatr im. Konstantina Stanisławskiego

    Muzyka i reżyseria: Heiner Goebbels

    Tekst na podstawie zapisków Maxa Blacka, Georga Christopha Lichtenberga, Paula Valéry’ego, Ludwiga Wittgensteina

    Występuje: Aleksander Pantielejew
    Dźwięk: Willi Bopp, Aleksander Michlin
    Kostiumy: Jasmin Andreae, Anastasija Niefiedowa
    Światło i scenografia: Klaus Gruenberg
    Sampling na żywo: Władimir Gorlinski

    Premiera 7 października 2015

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Teatro della Toscana – Lear

    Teatro della Toscana – Lear

    Reżyseria:  Roberto Bacci

    Występują:  Maria Bacci Pasello, Michele Cipriani, Savino Paparella, Silvia Pasello, Francesco Puleo, Caterina Simonelli, Tazio Torrini, Silvia Tufano
    Współpraca reżyserska:  Francesco Puleo
    Projekt scenografii i kostiumów:  Márcio Medina
    Kostiumy:  Fondazione Cerratelli we współpracy z Il Laboratorio di Costumi oraz Scene del Teatro della Pergola
    Scenografia:  Scenartek we współpracy z Chiarą Occhini
    Muzyka:  Ares Tavolazzi
    Konsultacja muzyczna:  Emanuele Le Pera, Elias Nardi
    Konsultacja historyczno-muzyczna:  Stefano Pogelli
    Światła:  Valeria Foti, Stefano Franzoni
    Inscenizacja:  Leonardo Bonechi
    Garderobiana:  Benedetta Orsoli
    Asystentka garderobianej:  Cinzia Sodi
    Kuratorzy produkcji:  Angela Colucci, Eleonora Fiori

    Premiera  1 kwietnia 2016

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Teatr im. H. Modrzejewskiej – Droga śliska od traw

    Teatr im. H. Modrzejewskiej – Droga śliska od traw

    scenariusz i reżyseria: Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK)
    scenografia: Małgorzata Bulanda
    ruch sceniczny: Leszek Bzdyl
    muzyka: Kormorany
    obsada: Magda Biegańska, Bartosz Bulanda, Rafał Cieluch, Katarzyna Dworak, Joanna Gonschorek, Robert Gulaczyk, Zuza Motorniuk, Anita Poddębniak, Albert Pyśk, Magda Skiba, Grzegorz Wojdon, Majana Wolak, Paweł Wolak, Lech Wołczyk

    premiera: 15 grudnia 2013 roku

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Maja Komorowska – Szczęśliwe dni

    Maja Komorowska – Szczęśliwe dni

    Przekład i reżyseria: Antoni Libera

    Scenografia: Ewa Starowieyska
    Asystentka reżysera: Barbara Zając
    Asystentka scenografki: Anna Maria Klikowicz
    Realizacja dźwięku: Dariusz Kamiński
    Realizacja światła: Tomasz Burzyński
    Inspicjentka, suflerka: Barbara Zając

    Obsada:
    Maja Komorowska
    Adam Ferency

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Nina i Paul

    Nina i Paul

    Reżyseria: Jerzy Moszkowicz

    Muzyka/Aranżacje: Jacek Skowroński

    Ruch sceniczny: Paulina Wycichowska

    Scenografia/Rekwizyty/Materiały multimedialne: Jakub Psuja

    Kostiumy/Rekwizyty: Angelina Janas–Jankowska

    Producent: Wojciech Nowak

    Asystentka reżysera/Inspicjentka: Izabella Nowacka

    Występują:

    Anna Mierzwa, Łukasz Chrzuszcz

    Spektakl powstał w koprodukcji Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Teatru Nowego im. T. Łomnickiego w Poznaniu

  • Poza horyzont – Kielecki Teatr Tańca

    Poza horyzont – Kielecki Teatr Tańca

    choreografia Jacek Przybyłowicz
    oprawa plastyczna Jacek Przybyłowicz

    zdjęcia: Dancing Poznań 2016

  • Compagnie Dakar / Lotte van den Berg – Wasteland

    Compagnie Dakar / Lotte van den Berg – Wasteland

    reżyseria: Lotte Van Den Berg /
 Compagnie Dakar
    występują: Guido Kleene, Ward, Weemhoff, Daphne De Winkel, Monika Haasova, Jaap Ten Holt, Lobke Van Beuzekom, Matthias Maat, Luc Loots
    kierownicy techniczni: Manuel Boutreur, Paul de Vries
    projekt trybuny: Martin Mulder
    organizacja produkcji: Erma van Maris
    producent: Compagnie Dakar

  • Compagnia Pippo Delbono – Orchidee

    Compagnia Pippo Delbono – Orchidee

    koncepcja, reżyseria: Pippo Delbono
    występują: Dolly Albertin, Gianluca Ballarè, Bobò, Margherita Clemente, Pippo Delbono, Ilaria Distante, Simone Goggiano, Mario Intruglio, Nelson Lariccia, Gianni Parenti, Pepe Robledo, Grazia Spinella
    obrazy, filmy: Pippo Delbono
    światło: Robert John Resteghini
    kierownik techniczny: Fabio Sajiz
    relizacja dźwięku: Giulio Antognini
    realizacja światła i wideo: Orlando Bolognesi
    kostiumy: Elena Giampaoli
    główny maszynista: Gianluca Bolla
    organizacja produkcji: Alessandra Vinanti
    organizacja: Silvia Cassanelli
    kierownik tournee: Raffaella Ciuffreda
    produkcja: Emilia Romagna Teatro Fondazione, Teatro di Roma, Nuova Scena – Arena del Sole – Teatro Stabile di Bologna, Théâtre du Rond Point – Parigi, Maison de la Culture d’Amiens – Centre de Création et de Production
    podziękowania dla: Cinémathèque suisse – Lausanne and Touhami Ennandre
    premiera: 31.05.2013., Teatro Comunale Luciano Pavarotti – Modena (Włochy)

    Malta Festival Poznań 2016

  • Teatr Polski w Poznaniu – Trojanki

    Teatr Polski w Poznaniu – Trojanki

    Reżyseria
    Kamila Michalak
    Przekład
    Zygmunt Węclewski
    Scenografia
    Karolina Fandrejewska
    Kierownictwo muzyczne
    Lilianna Krych
    Muzyka
    Marta Śniady
    Dramaturgia
    Barbara Klicka
    Ruch sceniczny
    Aurora Lubos
    Reżyseria świateł
    Paulina Góral
    Asystent reżysera
    Marcela Stańko
    Inspicjent
    Magdalena Matusewicz

    Obsada
    Teresa Kwiatkowska – Hekabe
    Elwira Janasik – Kasandra
    Olga Rusin – Kasandra
    Monika Roszko – Andromacha
    Michał Kaleta – Taltybios
    Barbara Prokopowicz – Helena
    Andrzej Szubski – Menelaos
    Wojciech Kalwat – Posejdon
    Małgorzata Peczyńska – Atena

    Premiera
    04-03-2016