Category Archives

    Teatra

  • All
  • Don Kichot – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

    Don Kichot – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

    kierownictwo muzyczne Grzegorz Wierus
    reżyseria i choreografia Michal Štípa
    choreografia Aleksander Gorski Marius Petipa
    dekoracje i kostiumy Aleš Valášek
    reżyseria świateł Wiktor Kuźma
    projekcje Leszek Stryła
    asystent choreografa Guido Sarno

    Obsada: DON KICHOT Paweł Kromolicki DON KICHOT II Andrzej Płatek SANCHO PANSA Massimiliano Romano Sergio Chinnici KITRI / GWIAZDA WIECZORNA Yukino Tamai BASILIO Sergio Chinnici Takatoshi Machiyama MERCEDES / KSIĘŻYC Silvia Simeone Kseniya Rzheuskaya ESPADA Andrea Porro Takatoshi Machiyama GAMACHO Olaf Przybytniak Miguel Eugênio de Sousa Júnior ROSETA Chiara Ruaro Anita Crema CECÍLIA Yukino Tamai Chiara Ruaro Anita Crema KOMETA Anita Crema Larissa Peraçoli Guerra CYGANKA Karolina Sierant Carla Farina CYGAN Takatoshi Machiyama Miguel Eugênio de Sousa Júnior Giorgio Tinari wykonawcy koryfeje, zespół baletowy oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu

    Poznań, marzec 2022

  • Rodzina -Wojciech Malajkat / Teatr Powszechny w Łodzi

    Rodzina -Wojciech Malajkat / Teatr Powszechny w Łodzi

    Autor: Antoni Słonimski
    Reżyseria, opracowanie muzyczne: Wojciech Malajkat
    Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak

    Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Karolina Kleniewska, Barbara Szcześniak, Marek Kasprzyk/Artur Majewski, Jakub Kotyński, Michał Lacheta/Filip Jacak, Jakub Kryształ/Kamil Suszczyk, Paweł Okoński/ Adam Marjański, Jan Wojciech Poradowski, Arkadiusz Wójcik, Artur Zawadzki

    Premiera, grudzień 2021, Teatr Powszechny w Łodzi

  • Bieguni – Olga Tokarczuk / Teatr Powszechny

    Bieguni – Olga Tokarczuk / Teatr Powszechny

    reżyseria – Michał Zadara
    adaptacja – Michał Zadara, Barbara Wysocka
    scenografia – Robert Rumas
    projekcje wideo – Artur Sienicki, Michał Zadara, Barbara Wysocka
    kostiumy – Julia Kornacka i Kornelia Dzikowska
    reżyseria światła – Piotr Pieczyński, Michał Zadara
    konsultacje choreograficzne – Tomasz Wygoda
    asystenci reżysera – Karolina Pawłoś oraz Maksymilian Nowak (Wydział Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie)
    inspicjentka – Iza Stolarska

    obsada – Sylwia Achu (gościnnie, Akademia Teatralna w Warszawie), Arkadiusz Brykalski, Mamadou Góo Bâ, Wiktor Loga-Skarczewski, Karina Seweryn, Ewa Skibińska, Barbara Wysocka 

    zdjęcia: Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych / Teatr Powszechny w Łodzi, październik 2021

  • 3SIOSTRY – TR Warszawa / Luk Perceval

    3SIOSTRY – TR Warszawa / Luk Perceval

    Produkcja TR Warszawa, koprodukcja z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

    reżyseria: Luk Perceval
    scenografia, wideo: Philip Bussmann
    kostiumy: Annelies Vanlaere
    reżyser światła: Mark Van Denesse
    muzyka: Karol Nepelski
    tłumaczenie scenariusza: Karolina Bikont
    współpraca dramaturgiczna: Roman Pawłowski
    asystenci reżysera: Alek Niemiro, Aleksandra Śliwińska, Amanda Mincewicz, Maja Wisła-Szopińska
    asystent literacki: Jacek Telenga asystentka kostiumografki: Karolina Bramowicz

    Obsada: Jacek Beler, Zygmunt Józefczak, Natalia Kalita, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Jacek Romanowski, Małgorzata Zawadzka, Mirosław Zbrojewicz, Oksana Czerkaszyna

    zdjęcia: Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych / Teatr Powszechny w Łodzi, październik 2021

  • Aleja Zasłużonych – Teatr Polonia / Krystyna Janda

    Aleja Zasłużonych – Teatr Polonia / Krystyna Janda

    Reżyseria: Krystyna Janda
    Adaptacja: Krystyna Janda
    Scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz
    Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
    Realizacja materiału filmowego: Andrzej Wolf
    Kompozycja muzyki do piosenki “Szalej, nalej”: Janusz Bogacki
    Wykonanie piosenki “Szalej, nalej”: Lidia Stanisławska
    Asystentka ds. scenografii i kostiumów: Małgorzata Domańska
    Producent wykonawczy: Rafał Rossa
    Realizacja projekcji: Radosław Grabski
    Realizacja światła: Rafał Piotrowski Realizacja dźwięku: Michał Cacko

    Obsada: Ona – Krystyna Janda Mąż – Olgierd Łukaszewicz Matka – Emilia Krakowska Urzędniczka Ministerstwa Kultury – Dorota Landowska Urzędnik kancelarii cmentarza – Grzegorz Warchoł

    zdjęcia:

    Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych / Teatr Powszechny w Łodzi, październik 2021
    Poznań, listopad 2021

  • Chciałem być – Teatr Powszechny w Łodzi

    Chciałem być – Teatr Powszechny w Łodzi

    Scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
    Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
    Asystentka scenografki: Anna Drobczyk
    Muzyka: Piotr Mania
    Choreografia: Alisa Makarenko
    Konsultacja dramaturgiczna: Patryk Warchoł
    Prezentacja multimedialna: Natalia Mentkowska
    Operatorki kamery: Ewa Borowska/Paula Wilczyńska
    Nagranie partii gitarowych: Przemysław Hanaj
    Przygotowanie wokalne: Izabela Puk

    Obsada: Mariusz Ostrowski, Karolina Kleniewska, Diana Krupa, Karolina Łukaszewicz, Paulina Nadel, Ewa Sonnenburg, Filip Jacak, Jakub Kotyński, Artur Majewski

    premiera: wrzesień 2021, Łódź

  • Kopciuszek – Teatr Wielki w Poznaniu

    Kopciuszek – Teatr Wielki w Poznaniu

     

    Scenografia: Anna Kontek
    Choreografia: Paul Chalmer
    Dyrygent: Tadeusz Kozłowski
    Reżyseria świateł Marek Rydian

    premiera: 15 II 2014
    zdjęcia: marzec 2021

  • Blind words – Martynas Rimeikis / BER – Teatr Wielki w Poznaniu

    BER – Teatr Wielki w Poznaniu
    Blind Words

     

    choreografia / Choreography by Martynas Rimeikis

    kostiumy / Costume by Martynas Rimeikis

    muzyka / music: Steve Reich, Lawrence English, Meredith Monk

    asystent choreografa / Assistant Choreographer: Julija Stankevičiūtė

    współtwórczyni kostiumów / Co-creator of the costumes: Karolina Grzeszczuk

     

    premiera online: grudzień 2020

  • Episode 31 – Alexander Ekman / BER – Teatr Wielki w Poznaniu

    BER – Teatr Wielki w Poznaniu

    Alexander Ekman – Episode 31

     

    choreografia, dekoracje i projekcje / Choreography, Set Design, Video Design: Alexander Ekman

    kostiumy i charakteryzacja / Costume & Make-Up Design: Luke Simcock

    reżyseria świateł / Lighting Design: Nicole Pearce

    muzyka / music: Mikael Karlsson Ane Brun, Erik Satie

    fragmenty wierszy w wykonaniu / spoken excerpts of poems: Elinor Basescu

    przekaz choreograficzny: Fernando Troya

     

    premiera online: grudzień 2020

  • Take Me With You – Robert Bondara / BER – Teatr Wielki w Poznaniu

    BER – Teatr Wielki w Poznaniu
    Take Me With You
     
     
    choreografia, scenografia i kostiumy / Choreography, Scenography, and Costumes: Robert Bondara
    muzyka / music: utwory zespołu RADIOHEAD
    choreolog: Helena van Riemsdÿk
     
    premiera online: grudzień 2020