• Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach – Teatr Miejski w Gliwicach

    Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach – Teatr Miejski w Gliwicach

    Scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
    Konsultacja dramaturgiczna: Martyna Wawrzyniak
    Dokumentacja historyczna: Tomasz Ogonowski
    Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
    Muzyka: Kamil Pater
    Projekcje i światła: Michał Głaszczka
    Kamery: Tomasz Wypych, Bartosz Dziuba
    Ruch sceniczny: Alisa Makarenko
    Inspicjent: Marek Migdał
    Produkcja: Patrycja Wróbel
    Obsada: Izabela Baran, Karolina Olga Burek, Przemysław Chojęta, Mariusz Galilejczyk, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Mariusz Ostrowski, Krzysztof Prałat, Michał Wolny

    zdjęcia: Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych 2020

  • Warunki Zabudowy – Szumski / Grabowski

    Warunki Zabudowy

    Scenariusz: Zbigniew Szumski i Arti Grabowski

    Reżyseria: Zbigniew Szumski

    Występuje: Arti Grabowski

    Światła: Zbigniew Szumski

    Asystentka: Katarzyna Lewińska

    Technika: Jacek Kobra

    Statyści: Krzysztof Mrug, Sebastian Mager

    Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA

    Partner: Teatr CINEMA

    Premiera: 21 II 2020

  • Jednorożec – Teatr Powszechny w Łodzi

    Jednorożec – Teatr Powszechny w Łodzi

    Paco Bezerra
    „Jednorożec”
    Przekład:Maciej Krysz/ Michał Kurkowski
    Reżyseria: Adam Orzechowski
    Scenografia: Magdalena Gajewska
    Muzyka: Marcin Nenko
    Asystent reżysera: Arkadiusz Wójcik
    Obsada: Monika Kępka, Artur Zawadzki

     

    Premiera: 16 II 2020

  • Capri – wyspa uciekinierów / Krystian Lupa, Teatr Powszechny

    Capri – wyspa uciekinierów


    na podstawie utworów: „Kaputt” i „Skóra” Curzia Malapartego
    Reżyseria, scenariusz i scenografia – Krystian Lupa
    Muzyka – Bogumił Misala
    Kostiumy – Piotr Skiba
    Wideo – Natan Berkowicz, Adam Suzin
    Pomoc dramaturgiczna, asystent reżysera – Maksym Teteruk
    Główna asystentka reżysera – Michalina Żemła
    Asystentki reżysera – Julia Ongirska, Karolina Szczypek
    Obsada – Karolina Adamczyk, Grzegorz Artman, Jacek Beler, Michał Czachor, Anna Ilczuk, Michał Jarmicki, Andrzej Kłak, Magdalena Koleśnik, Mateusz Łasowski, Vova Makovskyi, Monika Niemczyk, Filip Orliński, Halina Rasiakówna, Maria Robaszkiewicz, Nikodem Rozbicki, Piotr Skiba, Ewa Skibińska, Julian Świeżewski, Paweł Tomaszewski, Wojciech Wójcik, Julia Wyszyńska, Michał Zieliński, Miłogost Reczek, Michalina Żemła
    Statyści – Karol Helewski, Maciej Kobiela, Ignacy Martusewicz, Tomasz Mechowicki, Olaf Staszkiewicz, Mariusz Urbaniec, Filip Warot

    zdjęcia: Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych 2020

  • Historia Przemocy – Teatr Fredry Gniezno

    Historia Przemocy – Teatr Fredry Gniezno

    przekład – Joanna Polachowska

    reżyseria – Ewelina Marciniak

    freely adapted byJan Czapliński

    scenografia – Ewelina Marciniak, Grzegorz Layer

    kostiumy – Natalia Mleczak

    muzyka na żywo – Wacław Zimpel

    światło – Mirek Kaczmarek

    obsada – Martyna Rozwadowska, Michał Karczewski, Oskar Malinowski (gośc.), Piotr Nerlewski (gośc.), Roland Nowak, Dominik Rybiałek (gośc.)

    polska prapremiera: 19 października 2019

    zdjęcia: Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych 2020

  • Wstyd – Teatr Współczesny w Warszawie

    Wstyd – Teatr Współczesny w Warszawie

    Autor Marek Modzelewski

    Reżyseria Wojciech Malajkat

    Scenografia Wojciech Stefaniak

    Konsultacja ruchu scenicznego Bartosz Sieniawski, Krzysztof Sieniawski, Janusz Sieniawsk

    Obsada:

    Małgorzata – Iza Kuna

    Wanda – Agnieszka Suchora

    Andrzej – Jacek Braciak

    Tadeusz – Mariusz Jakus

    Zdjęcia – Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych 2020

  • Najpierw kochaj, potem strzelaj – Teatr Powszechny w Łodzi

    Najpierw kochaj, potem strzelaj – Teatr Powszechny w Łodzi

    Scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński

    Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska

    Muzyka: Kamil Pater

    Choreografia: Alisa Makarenko

    Video: Yelizaveta Pysmak

    Konsultacja dramaturgiczna: Tomasz Ogonowski

    Obsada: Diana Krupa, Karolina Łukaszewicz, Paulina Nadel, Beata Ziejka, Filip Jacak, Jakub Kotyński, Artur Majewski

    Operator kamery: Giovanni Cimarosti

    premiera: styczeń 2020

  • Harmonia Vulgaris

    Harmonia Vulgaris

    Reżyseria: Jacek Hałas

    Występują: Jadwiga Tomczyk i Julia Grzelaczyk, Witek Roy Zalewski, Krzysztof i Maria Polowczyk, Manugi (Michał Mocek, Patryk Szulc, Zbigniew Kasperski, Wojciech Wojciechowski), Basia Wilińska i Joanna Szaflik, Jonasz i Jakub Hałas, Julia Hałas, Jacek Hałas i Piotr Rogaliński

    Muzyka: Jacek Hałas, utwory ludowe

    Scenografia: Piotr Rogaliński

    Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA

    Partnerstwo: Dom Tańca Poznań

    Premiera: 13 XII 2019

     

  • Koda (a tribute) – Orlik/Leśnierowska

    Orlik/Leśnierowska – Koda (a tribute)

    choreografia:
    Janusz Orlik / Joanna Leśnierowska

    wykonanie:
    Janusz Orlik

    muzyka:
    Krzysztof Komeda
    („Svantetic”, „Nightime, Daytime Requiem”, „Litania”)

    przestrzeń i światło:
    Joanna Leśnierowska

    realizacja technicza:
    Łukasz Kędzierski

    oprawa wizualna:
    Michał Łuczak

    produkcja:
    Art Stations Foundation

  • Po drugiej stronie – koncert na fortepian i ciszę – Jubilo

    Po drugiej stronie – koncert na fortepian i ciszę – Jubilo

    Reżyseria, koncepcja i dramaturgia muzyczna, światła: Diego Pileggi
    Dramaturgia: Martyna Dębowska
    Scenografia i kostiumy: Katarzyna Pieniawska
    Występują: Kalieaswari Srinivasan, Julia Anne Steinhardt, Marina Mashtaler (pianino)
    Produkcja: Fundacja Jubilo
    Partnerzy: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Stowarzyszenie MONAR we Wrocławiu

    premiera/pokaz pracy – Wrocław, 18.12.2019