Kategoria

    Teatr Dramatyczny

  • All
  • Teatr Aftab – Kaganiec ciszy

    Teatr Aftab – Kaganiec ciszy

    Reżyser, menadżer:  Reza Haddad
    Autor dramatu:  Mohammad Czarmszir
    Występują:  Pantea Bahram, Daryoush Faezi, Khosro Pesyani
    Scenografia:  Siamak Ehsaei
    Asystent reżysera:  Shaghayegh Rahimi Rad
    Inspicjent:  Mohammad Nafari
    Kierownik techniczny:  Hassan Hosseini
    Kierownik produkcji:  Mohammad Reza Hosseinzadeh
    Premiera  26 stycznia 2008

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Teatr Attis – Prometeusz w okowach

    Teatr Attis – Promoeteusz w okowach

    Reżyseria, dramaturgia, scenografia: Theodoros Terzopoulos

    Występują: Sophia Hill, Meletios Ilias, Kerem Karaboga, Antonis Myriagkos, Andree Osten Solvik, Savvas Stroumpos, Theodoros Terzopoulos (Narrator), Alexandros Tountas, Nikiforos Vlassis
    Muzyka: Panagiotis Veliantitis
    Asystent reżysera: Savvas Stroumpos
    Światła: Konstantinos Bethanis, Theodoros Terzopoulos
    Nadzór techniczny: Konstantinos Bethanis
    Menadżerka produkcji: ­ Maria Vogiatzi
    Premiera 9 lipca 2010

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Robert Wilson – Ostatnia taśma Krappa

    Reżyseria, występuje: Robert Wilson

    Tekst na podstawie Ostatniej taśmy Krappa Samuela Becketta

    Kostiumy i współpraca scenograficzna: Yashi
    Światła: A.J. Weissbard
    Dźwięk: Peter Cerone, Jesse Ash
    Współpraca reżyserska: Sue Jane Stoker
    Asystent reżysera: Charles Chemin
    Reżyser techniczny: Reinhard Bichsel
    Realizacja świateł: Aliberto Sagretti
    Inżynier dźwięku: Guillaume Dulac
    Kierownik sceny na trasie: Thaiz Bozano
    Główny maszynista sceny: Violaine Crespin
    Charakteryzacja: Manu Halligan
    Osobisty asystent Roberta Wilsona: Owen Laub
    Kierownik trasy: Laura Artoni

    Premiera 28 czerwca 2009

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Teatr Narodowy w Warszawie – Dziady

    Teatr Narodowy w Warszawie – Dziady

    reżyseria:  Eimuntas Nekrošius
    muzyka: Paweł Szymański
    scenografia: Marius Nekrošius
    kostiumy: Nadežda Gultiajeva
    reżyseria światła: Audrius Jankauskas
    opracowanie tekstu: Rolandas Rastauskas

    Obsada:
    Grzegorz Małecki, Marcin Przybylski, Mateusz Rusin, Wiktoria Gorodeckaja, Piotr Grabowski, Kinga Ilgner, Danuta Stenka, Arkadiusz Janiczek, Anna Grycewicz, Joanna Gryga, Paulina Korthals, Paulina Szostak, Magdalena Warzecha, Bartłomiej Bobrowski, Karol Dziuba, Robert Jarociński, Grzegorz Kwiecień, Kacper Matula, Kamil Mrożek, Paweł Paprocki, Piotr Piksa, Adrian Zaremba, Katarzyna Dorosińska (gościnnie), Katarzyna Pośpiech (gościnnie), Szymon Nowak (gościnnie)

     

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Compagnia Pippo Delbono – Ewangelia

    Compagnia Pippo Delbono – Ewangelia

    Koncepcja, reżyseria, projekcje filmowe: Pippo Delbono
    Występują:  Gianluca Ballarè, Bobò, Margherita Clemente, Pippo Delbono, Ilaria Distante, Simone Goggiano, Mario Intruglio, Nelson Lariccia, Gianni Parenti, Alma Prica, Pepe Robledo, Grazia Spinella, Nina Violić, Safi Zakria, Mirta Zečević; w projekcjach występują uchodźcy z ośrodka PIAM w Asti (Włochy), aktorzy Compagnia Pippo Delbono i Chorwackiego Teatru Narodowego w Zagrzebiu
    Muzyka na orkiestrę i chór wielogłosowy: Enzo Avitabile
    Dyrygent:  Gabriele Di Iorio
    Scenografia:  Claude Santerre
    Kostiumy:  Antonella Cannarozzi
    Reżyseria światła i kierownik techniczny:  Fabio Sajiz
    Światło i wideo:  Orlando Bolognesi
    Dźwięk:  Matteo Ciardi
    Pracownia scenografii i kostiumu  Chorwacki Teatr Narodowy w ZagrzebiuProdukcja  Emilia Romagna Teatro Fondazione, Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu

    Premiera  12 stycznia 2016
    Olimpiada Teatralna Wrocław 2016

  • Socìetas Raffaello Sanzio – Zstąp, Mojżeszu

    Socìetas Raffaello Sanzio – Zstąp, Mojżeszu

    Reżyseria, scenografia, kostiumy i światła: Romeo Castellucci
    Tekst: Claudia i Romeo Castellucci
    Występują: Rascia Darwish, Gloria Dorliguzzo, Luca Nava, Stefano Questorio, Sergio Scarlatella i trzech statystów
    Muzyka: Scott Gibbons
    Współpraca scenograficzna: Massimiliano Scuto
    Rzeźby na scenie, protezy i maszyny: Giovanna Amoroso, Istvan Zimmermann
    Wykonanie kostiumów: Laura Dondoli
    Producent: Benedetta Briglia, Cosetta Nicolini
    Premiera 4 listopada 2014

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Heiner Goebbels – Max Black, czyli 62 sposoby wsparcia głowy ręką

    Heiner Goebbels
    Max Black, czyli 62 sposoby wsparcia głowy ręką 

    Elektroteatr im. Konstantina Stanisławskiego

    Muzyka i reżyseria: Heiner Goebbels

    Tekst na podstawie zapisków Maxa Blacka, Georga Christopha Lichtenberga, Paula Valéry’ego, Ludwiga Wittgensteina

    Występuje: Aleksander Pantielejew
    Dźwięk: Willi Bopp, Aleksander Michlin
    Kostiumy: Jasmin Andreae, Anastasija Niefiedowa
    Światło i scenografia: Klaus Gruenberg
    Sampling na żywo: Władimir Gorlinski

    Premiera 7 października 2015

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Teatro della Toscana – Lear

    Teatro della Toscana – Lear

    Reżyseria:  Roberto Bacci

    Występują:  Maria Bacci Pasello, Michele Cipriani, Savino Paparella, Silvia Pasello, Francesco Puleo, Caterina Simonelli, Tazio Torrini, Silvia Tufano
    Współpraca reżyserska:  Francesco Puleo
    Projekt scenografii i kostiumów:  Márcio Medina
    Kostiumy:  Fondazione Cerratelli we współpracy z Il Laboratorio di Costumi oraz Scene del Teatro della Pergola
    Scenografia:  Scenartek we współpracy z Chiarą Occhini
    Muzyka:  Ares Tavolazzi
    Konsultacja muzyczna:  Emanuele Le Pera, Elias Nardi
    Konsultacja historyczno-muzyczna:  Stefano Pogelli
    Światła:  Valeria Foti, Stefano Franzoni
    Inscenizacja:  Leonardo Bonechi
    Garderobiana:  Benedetta Orsoli
    Asystentka garderobianej:  Cinzia Sodi
    Kuratorzy produkcji:  Angela Colucci, Eleonora Fiori

    Premiera  1 kwietnia 2016

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Teatr im. H. Modrzejewskiej – Droga śliska od traw

    Teatr im. H. Modrzejewskiej – Droga śliska od traw

    scenariusz i reżyseria: Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK)
    scenografia: Małgorzata Bulanda
    ruch sceniczny: Leszek Bzdyl
    muzyka: Kormorany
    obsada: Magda Biegańska, Bartosz Bulanda, Rafał Cieluch, Katarzyna Dworak, Joanna Gonschorek, Robert Gulaczyk, Zuza Motorniuk, Anita Poddębniak, Albert Pyśk, Magda Skiba, Grzegorz Wojdon, Majana Wolak, Paweł Wolak, Lech Wołczyk

    premiera: 15 grudnia 2013 roku

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Maja Komorowska – Szczęśliwe dni

    Maja Komorowska – Szczęśliwe dni

    Przekład i reżyseria: Antoni Libera

    Scenografia: Ewa Starowieyska
    Asystentka reżysera: Barbara Zając
    Asystentka scenografki: Anna Maria Klikowicz
    Realizacja dźwięku: Dariusz Kamiński
    Realizacja światła: Tomasz Burzyński
    Inspicjentka, suflerka: Barbara Zając

    Obsada:
    Maja Komorowska
    Adam Ferency

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016