Kategoria

    TEATR

  • All
  • URAN URAN Hashimotowiksa

    Uran Uran – Hashimotowiksa

    Koncept, muzyka, video, ruch: Wojciech Kucharczyk

    Choreografia i taniec: Paulina Jaksim i Kasia Kulmińska (Hashimotowiksa)

    Kierownictwo kwartetu smyczkowego i aranżacje: Piotr Steczek

    Kwartet smyczkowy: Zuzanna Makles – vln, Malwina Tkaczyk – vla, Zuzanna Janczak – vln, Piotr Steczek – vln

    Kostiumy: Krystian Szymczak

    Światło: Jan Dybała

    Mastering reżyserski: Marcin Liber

    Prapremiera 30.06.2018 @ Tauron Nowa Muzyka Katowice
    Executive producers: More Music Agency

    zdjęcia:
    03 2019, Poznań, Tama

  • ZRYW Teatr Usta Usta Republika

    ZRYW

    Teatr Usta Usta Republika

     

    Reżyseria: Wojciech Wiński
    Scenariusz: Ewa Kaczmarek
    Muzyka: Adam Brzozowski
    Kostiumy: Idalia Mantas
    Choreografia: Adrian Rzetelski
    Występują: Ewa Kaczmarek, Marcin Głowiński, Mikołaj Podworny, Artur Śledzianowski, Przemysław Zbroszczyk

     

    Styczeń 2019

  • Solidaritot | Solidar-Noc – Bodytalk / Polski Teatr Tańca

    Solidaritot | Solidar-Noc – Bodytalk / Polski Teatr Tańca

    Reżyseria, choreografia i dramaturgia: Yoshiko Waki i Rolf Baumgart

    Muzyka na żywo: Damian Pielka

    Scenografia: Mirosław Kaczmarek

    Światło: Klaus Dilger

    Koordynatorzy ds.produkcji: Maximilian Körner i Robert Chodyła

    Koprodukcja: Theater im Pumpenhaus Münster

    Występują i współtworzą: Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Volodymyr Makovskyi, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong

    Światła: Przemysław Gapczyński
    Obsługa dźwięku: Zuzanna Majewska
    Obsługa spektaklu: Daniel Wiśniewski
    Obsługa sceny: Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski

  • Żywy Pokój

    Żywy Pokój

    Pomysł / reżyseria: Patrycja PiPa Piwosz
    Instalacja dzwiękowa: Andriy Merkhel, Tetiana Khoroshun
    Choreografia: Anna Nowicka
    Instalacja sceniczna i kostiumy: Patrycja PiPa Piwosz
    Występują: Anna Nowicka, Zuzanna Krisma

    Wideo: Maciej Sierpień, Patrycja PiPa Piwosz
    Opieka artystyczna: Malina Barwik-Najewski

    Premiera: Republika Sztuki Tłusta Langusta, Grudzien 2018

  • Bromance / Przybyła, Więcek

    BROMANCE
    Michał Przybyła, Dominik Więcek

    Koncepcja, reżyseria, choreografia i wykonanie: Michał Przybyła, Dominik Więcek
    Muzyka: Przemek Degórski
    Opieka dramaturgiczna: Anna Królica
    Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
    Premiera: 5 X 2018

  • Projekt Yanka Rudzka: Wielogłos

    Projekt Yanka Rudzka: Wielogłos

    pomysł: Joanna Leśnierowska

    kompozycja: Joanna Leśnierowska & Janusz Orlik we współpracy z tancerzami

    taniec: Anderson Danttas, Helena Ganjalyan, Karen Khachatryan, Agnieszka Kryst, Kote Liparteliani, Janusz Orlik, Neemias Santana, Katarzyna Sitarz, Hasmik Tangyan, Megi Zarkua

    wsparcie merytoryczne i trening: Piotr Zgorzelski (polskie tańce tradycyjne), Artavazd Ayvazyan (tańce ormiańskie),Soso Kopaleishvili (tańce gruzińskie)oraz Katarzyna Sitarz (praca z głosem)

    dramaturgia i światło: Joanna Leśnierowska

    pejzaż dźwiękowy: Janusz Orlik

    oprawa wizualna: Michał Łuczak

    realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

    koordynacja: Harutyun Alpetyan (Armenia) i Salome Sordia (Gruzja)

    produkcja: Marta Harasimowicz i Mikołaj Maciejewski/ Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk/ we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie oraz East European Performing Arts Platform.

    08.09.2018

  • Pompa Funebris – Pol / Żakowski

     Pompa Funebris – Pol / Żakowski

    reżyseria, dramaturgia: Kasia Pol, Dawid Żakowski
    scenografia, kostiumy: Kasia Pol

    występują: Magdalena Dębicka, Vera Popova, Borys Jaźnicki, Dawid Żakowski

    muzyka: Zoi Michailova
    projekt reżyserii świateł: Katarzyna Łuszczyk
    reżyseria świateł: Jędrzej Jęcikowski
    asystent reżysera: Maks Markariants
    współpraca: Piotr Szczygielski, Maciej Tomaszewski, Łukasz Zwoliński
    produkcja i koordynacja: Karolina Dziełak-Żakowska, Sztuka Nowa

    miejsce: Komuna/Warszawa, Lubelska 30/32, Warszawa

    1.09.2018

  • Jan Lauwers / Needcompany – Wojna i Tempertyna

    WOJNA I TERPENTYNA – Jan Lauwers / Needcompany

    Inscenizacja, reżyseria, scenografia: Jan Lauwers
    Muzyka: Rombout Willems

    Wykonawcy: Viviane De Muynck oraz

    Pierwszy Starszy Sierżant: Urbain Joseph Emile Martien – Benoît Gob
    Anioł Historii: Grace Ellen Barkey
    Robotnik, Żołnierz: Maria Emelia Ghys, Sarah Lutz
    Robotnik, Żołnierz: Maria Emelia Martien, Romy Louise Lauwers (replaces Mélissa Guérin)
    Robotnik, Żołnierz, Krewny:  Elik Niv
    Robotnik, Żołnierz, Krewny: Maarten Seghers
    Robotnik, Żołnierz, Krewny: Mohamed Toukabri
    Generał, pianista: Alain Franco
    Kapelan, wiolonczelista: Simon Lenski
    Żołnierz, skrzypek: George van Dam

    Wszystkie obrazy i rysunki: Benoît Gob

    Kostiumy: Lot Lemm
    Dramaturgia, napisy: Elke Janssens
    Projekt świateł: Ken Hioco
    Dźwięk: Ditten Lerooij, Dries D’Hondt
    Zarządzanie produkcją: Marjolein Demey

    P.U.L.S. Stage Bosse Provoost Współprojektant kostiumów Lieve Meeussen
    Instruktor szermierki: Jacques Cappelle
    Stażysta: Josephine Dapaah
    Budowa scenografii: Toneelhuis
    Dekoracje: Simon Callens
    Wsparcie logistyczne: Irmgard Mertens

    zdjęcia: Poznań, Malta Festival 2018

  • Lobke Leirens & Maxim Storms / Needcompany – Another One

    ANOTHER ONE – Lobke Leirens & Maxim Storms / Needcompany

     

    Pomysł, wykonanie: Lobke Leirens & Maxim Storms
    Gołąb: Diede Roosens & Carine De Swerts
    Tipi: Wiebe Moerman
    Wsparcie, doradztwo: Drift
    Koprodukcja: Vooruit & Arenbergschouwburg

    zdjęcia: Poznań, MaltaFestival 2018

  • Lemm&Barkey / Needcompany – Forever

    FOREVER – Lemm&Barkey / Needcompany

     

    Koncepcja, choreografia: Grace Ellen Barkey
    Instalacja: Lemm&Barkey
    Muzyka: ‚Der Abschied’, Das Lied von der Erde, Gustav Mahler
    Występują: Maarten Seghers, Sarah Lutz, Mohamed Toukabri
    Dramaturgia muzyczna: Rombout Willems
    Dramaturgia: Elke Janssens
    Dźwięk: Bart Aga / Pierrick Drochmans
    Produkcja i technika: Marjolein Demey, Gwen Laroche
    Stażystka – asystentka reżysera: Camille Doucet

    Produkcja Needcompany
    Koprodukcja: Steirischer Herbst, PACT Zollverein (Essen) and Internationales Figurentheater-Festival (Erlangen and Nürnberg).
    Przy wsparciu władz flamandzkich
    Premiera: 24 September 2016, Steirischer Herbst Festival, Graz

    Zdjęcia: Poznań, MaltaFestival 2018