Kategoria

    Teatr Niezależny

  • All
  • Monster Truck – Dżyngis Chan

    Monster Truck – Dżyngis Chan

    Autorzy i aktorzy: Sabrina Braemer, Jonny Chambilla, Manuel Gerst, Sahar Rahimi, Oliver Rincke, Mark Schroppel, Ina Vera
    Dramaturgia: Marcel Bugiel
    Muzyka: Mark Schroppel
    Produkcja: Monster Truck
    Współpraca: Theater Thikwa

    Olimpiada Teatralna, Wrocław 2016

  • Teatr Zar – Medee. O przekraczaniu

    Teatr Zar – Medee. O przekraczaniu

    Koncept, dramaturgia muzyczna, reżyseria: Jarosław Fret
    Wykonanie: Simona Sala
    Śpiew: Fatma Emara, Marjan Vahdat, Selda Őztűrk
    Chór: Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski, Orest Sharak, Davit Baroyan, Jarosław Fret
    Tekst: Dimitris Dimitriadis
    Premiera: 20 października 2016

  • Compagnie Dakar / Lotte van den Berg – Wasteland

    Compagnie Dakar / Lotte van den Berg – Wasteland

    reżyseria: Lotte Van Den Berg /
 Compagnie Dakar
    występują: Guido Kleene, Ward, Weemhoff, Daphne De Winkel, Monika Haasova, Jaap Ten Holt, Lobke Van Beuzekom, Matthias Maat, Luc Loots
    kierownicy techniczni: Manuel Boutreur, Paul de Vries
    projekt trybuny: Martin Mulder
    organizacja produkcji: Erma van Maris
    producent: Compagnie Dakar

  • Miss Revolutionary Idol Berserker – Extreme Voices

    Miss Revolutionary Idol Berserker – Extreme Voices

    Concept, director, music: Toco Nikaido
    Stage manager: Takehiro Watanabe
    Assistant Directors : Chihiro Murata, Akimi Miyamoto
    Wih: Masami Kato , Amanda Moore Waddell, Eri Takamura , Taishi Dekimoto, Moeko Saga, Kosei Hashimoto, Taketomo Abiru, Fuma Toda, Go Matsushita, Shun Hirose, Shiori Ichiki, Yuri Horinouchi, Juri Nakagawa, Momo Suzuki, Arisa Kobayashi, Kazuma Hashimoto, Kao Narita, Saki Kato, Misaki Masuda , Yumi Maruhashi, Chisa Aone, Ami Sato, Ayane Nasuno, Haruna Kobayashi, Tsuyoshi Yoneyama
    Sound: Ryota Kakei
    Lighting : Ayumi Iizuka
    Video: Saki Aihara

    Malta Festival Poznań 2016

  • Teatr Automaton – Bachantki

    Teatr Automaton – Bachantki

    Występują:
    BACHANTKI: Sylwia Achu, Agnieszka Kłos, Laura Leish, Anna Prętka, Patrycja Stachowiak
    DIONIZOS/APOLLO: Marcin Kluczykowski

    Scenariusz, reżyseria, muzyka: Krzysztof Cicheński
    Scenografia, kostiumy, współpraca dramaturgiczna: Julia Kosek
    Video, muzyka: Tomek Grabowski
    Projekt graficzny: Katarzyna Augustyniak
    Współpraca: Filip Brzyski

  • Teatr Fuzja – Szkłem i dymem pisane

    Teatr Fuzja – Szkłem i dymem pisane

    Obsada: Agnieszka Mikulska, Krystyna Lama Szydłowska, Piotr Wojtyniak, Jakub Woźniak, Michał Kozłowski, Filip Kwiatkowski

    Reżyseria: Tomasz Rozmianiec
    Inscenizacja: Anna, Tomasz Rozmianiec
    Scenariusz: Tatr Fuzja
    Muzyka: Artur Sosen Klimaszewski
    Kostiumy: Alicja Zygadlewska
    Grafika: Małgorzata Fabian

    produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
    premiera: 01.04.2016

  • Mistrz Manole – Błaszczyk, Olkiewicz, Hałas

    Mistrz Manole

    Reżyseria: Darek Błaszczyk, Zbyszek Olkiewicz
    Muzyka: Jacek Hałas

    Obsada: Zbyszek Olkiewicz Marta Kotwica Anna Broda (śpiew) Agata Harz (śpiew) Barbara Wilińska (śpiew) Mieczysław Litwiński (śpiew) Wolf Niklaus (śpiew) Bart Pałyga (gadułka, wiolonczela, śpiew) Robert Wasilewski (cymbały, kaval, śpiew) Maciej Filipczuk (skrzypce, gusle, śpiew) Jacek Hałas (lira korbowa, akordeon, śpiew)

    Premiera: 4.10.2014 r.

    Scena Robocza, Poznań 2016

  • Teatr Biuro Podróży – Wot takaja żizń

    Teatr Biuro Podróży – Wot takaja żizń

    Reżyseria: Paweł Szkotak
    Scenariusz: Paweł Szkotak, Marta Strzałko
    Aktorzy: Marta Strzałko, Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski, Tomasz Wrzalik
    Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
    Premiera: 11.12.2015

  • Jubilo – Czarna Noc Biały Dzień

    Jubilo – Czarna Noc Biały Dzień

    Aktorzy: Agnieszka Bresler, Joshua Doerksen, Aleksandra Gronowska, Aleksandra Kugacz, Diego Pileggi, Mariae Śmiarowska
    Reżyseria: Diego Pileggi
    Scenografia: Aleksandra Gronowska
    Światła: Paweł Nowak
    Współpraca artystyczna: Samuel Alty, Katarzyna Kapela, Jacek Timingeriu
    Koordynator projektu: Agnieszka Krzaczkowska

    premiera: 12 grudnia 2015
    MiserArt – Strefa Kultury w Labiryncie Wykluczenia

  • Laura Leish – Wera V.

    Laura Leish – Wera V.

    Scenariusz: Ewa Kaczmarek
    Reżyseria: Wojciech Wiński
    Występują: Laura Leish (Wera), Piotr Zawadzki (Alter ego)
    Tłumaczenie i współpraca dramaturgiczna: Iwona Nowacka
    Muzyka: Adam Brzozowski
    Wizualizacje: Maciej Domagalski
    Scenografia: Anna Olszewska
    Kostiumy: Idalia Mantas
    Współpraca choreograficzna: Katarzyna i Adrian Rzetelscy